Dobrze dopasowana sznurówka w uszkodzeniu krążka międzykręgowego

Jak już wspomniano, postępowanie kliniczne w uszkodzeniu krążka międzykrę- gowego przebiega stosownie do faz jego cyklu chorobowego. Jakkolwiek wczesny okres zwyrodnienia krążka między kręgowego pociąga za sobą przewlekające się bóle krzyża, to jeśli proces chorobowy nie przebiega zbyt gwałtownie, może nigdy nie dojść do ostrych dolegliwości bólowych. W II okresie choroby dochodzi do zaostrzenia objawów i dokuczliwe bóle mogą utrzymywać się nawet w okresach między kolejnymi przemieszczeniami jądra miażdżystego. Proces końcowego zwyrodnienia krążka charakteryzuje się podobnymi dolegliwościami jak w okresie I.

Najczęściej chory musi nosić dobrze dopasowaną sznurówkę. Sznurówkę nakłada się rano, a zdejmuje dopiero przed położeniem do łóżka. Niekiedy konieczne jest odpowiednie przystosowanie domu, jak i stanowiska pracy w taki sposób, aby wyeliminować ruchy pochylania tułowia, przenoszenia sprzętów lub ciężkich narzędzi itp.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>